Sbandieratori - Flag Wavers - Lanceurs de Drapeaux - Abanderados - Fahnenschwinger

Gruppo Storico e Sbandieratori Città di Castiglion Fiorentino

Faqja Kryesore
Rreth nesh
Nė dhe Toskana
Flamurmbajtėsit
Muzikantėt dhė Gjykata
Ne anėmbanė Botės
Fotografi
Video
E-mail

Contatti

Gruppo Storico e Sbandieratori
Città di Castiglion Fiorentino
Associazione di Promozione Sociale (APS)

Via Madonna del Rivaio, 56
52043 Castiglion Fiorentino AR
Italy

Tel. +39 339 3370286

info@gruppostorico.com

Dati Fiscali

Codice Fiscale 93000070511

PEC gruppostorico@pec.it

Nė dhe Toskana

Castiglion Fiorentino, fillimisht vėndnguljė etruske dhe mė vonė qytezė e mesjetės sė hershme, gjindet nė fundin e njė nga zgjatjeve tė Apenineve, pikėrisht ku ėmbėlsisht ndėrthuret me luginėn e chiana-s (Valdichiana). I gjithė vėndi ndėrtohet nė formė brezaresh rreth kodrės, mbi tė cilėn ndodhet nje kulle ė lashtė e rrethuar nga murė, pallate, kisha tė cilat pa dyshim kanė origjinė tipike mesjetare.

Sbandieratori
Saluto - Piazza del Municipio, Castiglion Fiorentino
Abanderados
Castiglion Fiorentino emerge dalla nebbia
Sbandieratori
Torre del Cassero - Castiglion Fiorentino
Abanderados
Piazza del Municipio - Castiglion Fiorentino
Sbandieratori
Cielo di Bandiere
Lanceurs de Drapeaux
Piazza del Municipio - Castiglion Fiorentino
Fahnenschwinger
Loggiato Vasariano - Castiglion Fiorentino
Folklore Medievale
Sant'Agostino - Castiglion Fiorentino
Questo sito è stato interamente realizzato dai componenti il Gruppo Storico e Sbandieratori Città di Castiglion Fiorentino, con l'obiettivo di propagandare nel mondo la loro Arte
Copyright©1986-2024 - Webmaster - Disclaimer - Site Map