Sbandieratori - Flag Wavers - Lanceurs de Drapeaux - Abanderados - Fahnenschwinger

Gruppo Storico e Sbandieratori Città di Castiglion Fiorentino

Faqja Kryesore
Rreth nesh
Nė dhe Toskana
Flamurmbajtėsit
Muzikantėt dhė Gjykata
Ne anėmbanė Botės
Fotografi
Video
E-mail

Contatti

Gruppo Storico e Sbandieratori
Città di Castiglion Fiorentino
Associazione di Promozione Sociale (APS)

Via Madonna del Rivaio, 56
52043 Castiglion Fiorentino AR
Italy

Tel. +39 339 3370286

info@gruppostorico.com

Dati Fiscali

Codice Fiscale 93000070511

PEC gruppostorico@pec.it

Muzikantėt dhė Gjykata

Loja e fjamujve shoqėrohet nga ritmi i daulleve dhe i kiarinės te cilat nėnvizojnė origjinėn e lashtė luftarake. Muzikantėt, sėbashku me flamurmbajtėsit dhe korteun historik: kalorės tė armatosur, dhe dama me veshje tė frymėzuara nga shekulli XIV, vėrshojnė nė njė paradė qė paraprin shfaqjen.

Sbandieratori
Tamburi
Abanderados
Chiarina
Flag Wavers
Tamburi
Lanceurs de Drapeaux
Chiarine
Sbandieratori
Chiarine - Portamento ed eleganza
Folklore Medievale
Squillo delle Chiarine
Questo sito è stato interamente realizzato dai componenti il Gruppo Storico e Sbandieratori Città di Castiglion Fiorentino, con l'obiettivo di propagandare nel mondo la loro Arte
Copyright©1986-2024 - Webmaster - Disclaimer - Site Map