Sbandieratori - Flag Wavers - Lanceurs de Drapeaux - Abanderados - Fahnenschwinger

Gruppo Storico e Sbandieratori Città di Castiglion Fiorentino

Faqja Kryesore
Rreth nesh
Nė dhe Toskana
Flamurmbajtėsit
Muzikantėt dhė Gjykata
Ne anėmbanė Botės
Fotografi
Video
E-mail

Contatti

Gruppo Storico e Sbandieratori
Città di Castiglion Fiorentino
Associazione di Promozione Sociale (APS)

Via Madonna del Rivaio, 56
52043 Castiglion Fiorentino AR
Italy

Tel. +39 339 3370286

info@gruppostorico.com

Dati Fiscali

Codice Fiscale 93000070511

PEC gruppostorico@pec.it

Flamurmbajtėsit

Qė nė fillim tė shfaqjes shohim tė shpalosėn nė qiell flamuj shumėngjyrėsh me simbolet e vėndit tonė. Ushtrimet mund tė mbahėn nga njė flamurmbajtės ku bie nė sy harmonia e lėvizjeve dhe teknika tė tij, ose nga gjithė grupi duke dhėnė provė tė shpirtit tė tij kolektiv. Nė ē'do rast prova mbetėt gjithmonė mbreslėnėsė.

Sbandieratori
Destrezza e rapiditĆ 
Abanderados
La potenza del singolista
Abanderados
Singolista in azione con due bandiere
Sbandieratori
Lanci notturni
Abanderados
Colori del Medioevo
Flag Wavers
Girandola
Fahnenschwinger
Singolo con 3 bandiere
Folklore Medievale
Entrata di corsa
Questo sito è stato interamente realizzato dai componenti il Gruppo Storico e Sbandieratori Città di Castiglion Fiorentino, con l'obiettivo di propagandare nel mondo la loro Arte
Copyright©1986-2024 - Webmaster - Disclaimer - Site Map