Sbandieratori - Flag Wavers - Lanceurs de Drapeaux - Abanderados - Fahnenschwinger

Gruppo Storico e Sbandieratori Cittą di Castiglion Fiorentino

Faqja Kryesore
Rreth nesh
Nė dhe Toskana
Flamurmbajtėsit
Muzikantėt dhė Gjykata
Ne anėmbanė Botės
Fotografi
Video
E-mail

Contatti

Gruppo Storico e Sbandieratori
Cittą di Castiglion Fiorentino

Via Madonna del Rivaio, 56
52043 Castiglion Fiorentino AR
Italy

Tel. +39 339 3370286

info@gruppostorico.com

Dati Fiscali

Codice Fiscale 93000070511

PEC gruppostorico@pec.it

Flamurmbajtėsit

Qė nė fillim tė shfaqjes shohim tė shpalosėn nė qiell flamuj shumėngjyrėsh me simbolet e vėndit tonė. Ushtrimet mund tė mbahėn nga njė flamurmbajtės ku bie nė sy harmonia e lėvizjeve dhe teknika tė tij, ose nga gjithė grupi duke dhėnė provė tė shpirtit tė tij kolektiv. Nė ē'do rast prova mbetėt gjithmonė mbreslėnėsė.

Sbandieratori
Sbandieratori in sfilata
Abanderados
Singolista in azione con due bandiere
Sbandieratori
Lanci notturni
Abanderados
Colori del Medioevo
Flag Wavers
Girandola
Sbandieratori
Esercizio notturno - Kilkenny, Irlanda
Fahnenschwinger
Singolo con 3 bandiere
Folklore Medievale
Entrata di corsa
Questo sito č stato interamente realizzato dai componenti il Gruppo Storico e Sbandieratori Cittą di Castiglion Fiorentino, con l'obiettivo di propagandare nel mondo la loro Arte
Copyright©1986-2019 - Webmaster - Disclaimer - Site Map