Sbandieratori - Flag Wavers - Lanceurs de Drapeaux - Abanderados - Fahnenschwinger

Gruppo Storico e Sbandieratori Cittą di Castiglion Fiorentino

Faqja Kryesore
Rreth nesh
Nė dhe Toskana
Flamurmbajtėsit
Muzikantėt dhė Gjykata
Ne anėmbanė Botės
Fotografi
Video
E-mail

Contatti

Gruppo Storico e Sbandieratori
Cittą di Castiglion Fiorentino

Via Madonna del Rivaio, 56
52043 Castiglion Fiorentino AR
Italy

Tel. +39 339 3370286

info@gruppostorico.com

Dati Fiscali

Codice Fiscale 93000070511

PEC gruppostorico@pec.it

Rreth nesh

Arti i vjetėr i lojės mė flamuj, qė ka bėrė tė mundur lindjen e Grupit Historik tė Flamurmbajtėsve tė Castiglion Fiorentino, gjen rrėnjat e veta nė shekullin e XII, kur nė gjithė Europėn dhe sidomos nė Itali, si pasojė ngjarjesh tė vėēanta si fundi i njė lufteje, ku flamurmbajtėsit e kompanive luftarake vėndase festonin duke kryer ushtrime tė vėshtira me flamujt e tyre, duke marrė kėshtu njė kuptim paqeje dhė lumturie.

Sbandieratori
Saggio delle Sbandieratrici
Abanderados
Singolista in azione con due bandiere
Sbandieratori
Lancio di bandiere
Abanderados
Stendardo
Flag Wavers
Coppia di sbandieratori
Lanceurs de Drapeaux
Esercizio a una bandiera
Fahnenschwinger
Esercizio a due bandiere
Folklore Medievale
Musici in marcia
Questo sito č stato interamente realizzato dai componenti il Gruppo Storico e Sbandieratori Cittą di Castiglion Fiorentino, con l'obiettivo di propagandare nel mondo la loro Arte
Copyright©1986-2021 - Webmaster - Disclaimer - Site Map